BLOG

AHD Kamera, Kayıt Cihazı Nedir ( Analog HD )

AHD Kamera, Kayıt Cihazı Nedir ( Analog HD )

AHD Kamera ve Kayıt Cihazları Nedir ? Normal Güvenlik Kameralarından Farklı Olmasının Sebebleri Nelerdir ?
         Analog High Defination (AHD) teknolojisi kayıp ve gecikme yaşamadan koaksiyel kablo üzerinden 500 metreye kadar, 720p ve 1080p HD görüntü aktarımı yapabilen görüntüleme teknolojisidir.

 AHD görüntüleme Sistemleri Basitçe Görüntüleme sensörü üzerine düşen görüntüyü Görüntü Sinyal İşlemcisi tarafından (ISP) Dijital bir dataya dönüştürerek Görüntü aktarıcılar AHD Tx tarafından Dijital Görüntü kaydediciler üzerinde bulunan Sinyal Alıcılar’a AHD Rx aktarılması SoC işlemcilerle sinyalin Çözümlenmesi mantığıyla çalışmaktadır.

Analog High Defination (AHD) Teknolojisi  2011  yılında, Koaksiyel kablo ile kullanılan  Analog CCTV sistemlerinde gelinen, son nokta olarak görülen 960H çözünürlüğünü 2014 yılının sonlarına doğru 720p HD  üstüne çıkartarak sona gelindiği düşünülen analog CCTV sistemleri teknolojisinin çıtasını IP CCTV sistemlerine yakın bir seviyeye çıkarmıştır.

Üreticilerin, 2015 yılının ilk çeyreğin de 720p olan AHD teknolojisini  geliştirerek 1080p AHD görüntüleme sistemlerini üretmeye başlaması, kısa vade de AHD teknolojisinin büyük adımlar atarak kendini hızlı bir şekilde geliştireceği ve pazar da varlığını uzun süre koruyacağı anlamına gelmektedir.

AHD teknolojisi ile 500 metreye kadar kablolama desteği sayesinde mevcut kullanılan Kablolama tesisatı sökülmeden kolayca  sistemin yenilenmesini sağlarken, kullanıcıyı ekstra kablo maliyetinden kurtarmaktadır.

AHD DVR Kayıt cihazları Analog  Kamera, IP Kamera ve AHD kameraları gibi üç farklı teknolojiyi tek cihaz üzerinden çalıştırabilme özelliği sayesinde (Trible Hybrid) mevcut sistemdeki IP ve Analog Kameraları Kullanarak yada sistem gereksinimlerine göre kamera tercih ederek maliyet tasarrufu yapılabilir şekilde üretilmektedir.

Trible Hybrid AHD DVR’ların CMS (Central Manegement System) Uzak erişim Programları Ağa Entegre edilen AHD DVR’ları otomatik olarak bularak 49 kanala kadar ID/Onvif protokolü üzerinden eklemektedir. Bu sayede AHD DVR’ a PC üzerinden canlı izlemeye,Kayıt izlemeye,DVR ayarlarını değiştirebilmeye,PTZ yönetimine yani cihaz üzerinde bütün yönetim olanaklarına imkan sağlamaktadır.

gönderen: ESA Güvenlik
13.01.2016
YORUMLAR

BU YAZIYA YAPILAN BİR YORUM BULUNAMADI. İLK YORUMU YAPAN SİZ OLUN!

BİR YORUM BIRAKIN

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar "*" ile belirtilmiştir.